Aktualności

Dni Adaptacyjne dla przyjętych ...
28 czerwca 2021

Spotkania adaptacyjne: 25,26,27.08.2021r. 25 sierpnia (środa) godz.: 16-17:00 swobodna zabawa dzieci, poznanie ...

Ogłoszenie dla rodziców dzieci ...
1 czerwca 2021

OGŁOSZENIE dla rodziców dzieci 3- letnich ( 2018r.) przyjętych do Przedszkola nr 4 na rok szk. 2021/22 W dniu 15 czerwca ( ...

Narodowy Spis Powszechny
23 marca 2021

Dnia 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. ...

Linki

Metody pracy z dziećmi

 
W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują  różnorodne  metody :

 

 • Pedagogika zabawy - zabawy prowadzone wg tej metody wykorzystują ruch, taniec i gest. Odprężają,rozlużniają,likwidują napiecie mięśni i napiecie psychiczne.Doskonale integrują grupę, umożliwiają współną, aktywną zabawę bez podziału na bawiących się i obserwatorów.
   
 • Drama -to stwarzanie sytuacji ,zarysowywanie problemów i próba ich rozwiazywania poprzez aktywne wchodzenie w role. 
   
 • Metoda Ruchu Rozwijającego W.Sherborne - polega na psychoruchowym wspomaganiu rozwoju dzieci,poprawia komunikacje dziecka z otoczeniem, rozwija świadomosć własnego ciała i przestrzeni,pozwala nawiazać bliski kontakt z innymi dziecmi lub opiekunami.
   
 • Metoda Dobrego Startu  M.Bogdanowicz - wszechstronnie oddziaływuje na rozwój psychomotoryczny dziecka i ułatwia naukę czytania i pisania,rozwija funkcje językowe i spostrzeżeniowe.
   
 • Kinezjologia Edukacyjna P.Dennisona (Gimnastyka Mózgu) - ćwiczenia pobudzają określone części mózgu i stymulują jego pracę oraz integrują połączenia nerwowe w obu półkulach. Wpływają na lepszą koncentrację, łatwiejsze rozumienie poleceń,większą gotowość do wykonywania zadań, szybsze i efektywniejsze zapamietywanie i uczenie się.
   
 • Metoda projektu edukacyjnego - to cykl dobrze zaplanowanych działań realizowanych przez dzieci prowadzących do określonego celu.
   
 • Metoda wspomagania rozwoju umysłowego i zdolności matematycznych dzieci E.Gruszczyk- Kolczyńskiej - to zakres kształcenia sprzyjający stymulowaniu uzdolnień matematycznych dzieci , dobrze przygotowujacy je do nauki matematyki w szkole.
   
 • Techniki relaksacyjne wg Jacobsona -skuteczna metoda relaksacji, polega na nauce rozlużniania wszystkich partii ciała poprzez naprzemienne napinanie i rozlużnianie poszczególnych grup mięśni.Jest doskonała metodą terapeutyczną.

   

Kontakt

Przedszkole Miejskie nr 4

05-820 Piastów
ul. Żbikowska 5

tel./fax 22 723 22 97
e-mail: przedszkole4@piastow.pl

Mapa dojazdu

× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.